POŘÁDÁME: Co naše babičky ve výchově uměly a my se jich na to neptáme?

Téma výchovy dětí se stává často předmětem konfliktů mezi rodiči a prarodiči, ať už se jedná o dcery a jejich matky, snachy a jejich tchýně nebo syny a matky či syny a tchýně. Ukázalo se, že toto téma rezonuje také u seniorů, kteří se zapojují do aktivit projektu 2generace.

Proto pořádáme mezigenerační diskusi na téma Co naše babičky a maminky ve výchově uměly… a proč se jich na to neptáme?

Kdy? 1.3.2021 od 17:00

Kde? online na platformě ZOOM (viz níže)

Jsou přístupy generací opravdu tak rozdílné? Není chyba spíše v nedostatečné komunikaci, zájmu a snaze se domluvit? Jak nejlépe poskytovat rady a jak je přijímat? Jak se dohodnout, když se neshodnete?

Zapojte se do online diskuse, ať jste v jakémkoli věku.

Moderovat bude za starší generaci paní Zdeňka Tačovská, za mladší generaci rodičů Kateřina Trávníčková.

Jak bude program probíhat?

Program bude probíhat, na platformě Zoom (detaily programu viz níže). Pro všechny aktivity je nastaven jednotný systém přihlášení:

  • přímý link: KLIKNĚTE ZDE
  • nebo přihlášení pomocí č. schůzky a hesla: Meeting ID/číslo schůzky: 531 675 3853 Passcode/heslo: 111

Pro první přístup do aplikace Zoom je potřeba udělat pár jednoduchých kroků viz níže a ideálně si i stáhnutou aplikaci (ale není to nezbytné). Pokud máte s připojením problém, zkuste požádat někoho v rodině, příp. zkuste zavolat Hanku Čepovou, tel.: 603 852 740.

Informace o tom, jak se k programu připojit najdete níže. I když to vypadá na první pohled složitě, věřte, že složité se to může jevit pouze napoprvé 🙂 Podrobnější návod najdete na konci článku.

Co musíte  udělat, abyste se mohli připojit na platformu Zoom?

Od podzimu 2020 je změněn (zjednodušen) způsob přihlašování do ZOOMu. Při prvním přihlášení:

Pokud máte link (viz. výše), stačí na něj kliknout, budete přesměrování na stránky ZOOMu (otvírá se v novém okně, musíte s tím souhlasit). Tam dejte (pouze při prvním přihlášení) přijmout (I Agree) podmínky (privacy policy), zadejte své jméno, které chcete aby se v ZOOMu zobrazovalo (name) a povolte, pokud máte kameru, spuštění videa (join video).  Když vstoupíte do virtuální místnosti, musíte povolit přístup k mikrofonu a zvuku (join audio).

Aplikaci není nutné stahovat, ale je to doporučeno. Na PC/notebooku vám prohlížeč nabídne stažení aplikace, tzv. klienta automaticky (Zoom Client for Meetings – download application), na tabletech a telefonech záleží na tom, na jakém systému běží. Pak je třeba aplikaci stáhnout z Obchod Play u zařízení běžícím na Androidu, nebo z AppStore pro Apple.

Online debata naváže na webinář s Kateřinou Trávníčkovou, který jsme pořádali 19. ledna. Jeho cílem bylo představit seniorům „moderní“ trendy ve výchově. Na závěr semináře proběhla diskuze mezi lektorkou a účastnicemi. Informace najdete tady.