Jak vlastně vypadá takové mezigenerační setkávání?

Co mají společného dětská skupina Chytrá sovička a Domov pro seniory Chodov v Praze? Přece projekt 2generace!

Posláním domova pro seniory Chodov je prostřednictvím pobytové služby zabezpečit seniorům bezpečné a příjemné prostředí s odbornou péčí, které se bude co nejvíce podobat jejich přirozenému prostředí, ve kterém z důvodu snížené soběstačnosti, pro vysoký věk, sociální důvody a změny ve zdravotním stavu nemohou nadále zůstat.

Jak zpříjemnit klientům domova dny, které jsou ne vždy barevné, veselé a příjemné? Jednou z možností je zapojení do projektu 2generace. Ve spolupráci s česko-anglickou mateřskou školkou Chytrá sovička pořádá domov pro seniory aktivity, které, jak už název projektu napovídá, spojují volný čas klientů domova a dětí z dětské skupiny. V září došlo k prvnímu mezigeneračnímu seznámení. Obě generace se sešly u společného kreslení, došlo k prvním kontaktům mezi dětmi a babičkami s dědečky.

A co čeká naše generace v říjnu? Již 17. října proběhne koncert zpěvačky a herečky Magdy Malé. Zpěvačka svými písněmi opět propojí obě generace. Během svého bloku budou děti tančit, při bloku určeném seniorům si děti budou malovat na podiu. Říjen zakončí 3. setkání se zaměřením na canisterapii.

Malování bude generace provázet i nadále. Při společné vycházce na kolonádu budou účastníci v listopadu malovat to, co vidí, a jejich obrazy budou součástí vernisáže a vánoční besídky. Ta se bude konat 18. prosince a nebudou samozřejmě chybět ani koledy.