Mezigenerační setkávání na Chodově vyvrcholilo vánoční besídkou

Mezigenerační setkávání Domova pro seniory Chodov a Česko-angilcké mateřské školy Chytrá sovička vyvrcholilo 18. prosince vánoční besídkou. Jednalo se již o páté setkání klientů Domova a dětí ze školky.

Prvním setkáním bylo již v září mezigenerační seznámení (26. 9. 2019), podkreslené a propojené hudbou a písněmi jak od dětí, tak od seniorů. Děti a senioři společně kreslili a zvykali si na sebe.

V říjnu následovala společná akce s uměleckým vystoupením herečky a zpěvačky Magdy Malé (17. 10. 2019).

Interpret Magda Malá – herečka a zpěvačka.. Děti ve svém bloku tancovaly pro seniory, v další části zazněly písně pro seniory a děti si mohly na pódiu vymalovávat obrázky, které obdržely jako dárek od paní Malé. Pořad byl zakončen blokem lidových písní pro všechny věkové kategorie. Více informací zde.

A komentář ze školky?

Na další setkání Domov pro seniory zajistil  návštěvu canisterapeutky paní Semerákové s jejími pejsky plemeno Husky (31. 10. 2019).

Pejsci udělali radost jak dětem, tak seniorům. Další fotografie najdete zde.

 

V listopadu proběhlo další společné setkání, tentokrát s názvem Malování na kolonádě (21. listopadu), na které v procinci navázala společná vernisáž (18. prosince).

Takhle vypadalo tvoření z pohledu klientů Domova pro seniory Chodov:

Navazující prosincová akce začala vystoupením dětí z mateřské školy a pokračovala slavnostním zahájením výstavy obrazů, které vznikly na minulém setkání. Všichni si setkání užili a naladil se na vánoční notu.

Děkujeme domovu pro seniory Chodov i Mateřské školce Chytrá sovička za zapojení do projektu 2generace a především za to, že jejich aktivity pomáhají seniorům i dětem nejen v předvánočním čase.