Mezigenerační setkávání od září na Klamovce

Mají to k sobě jenom přes silnici a od září se začnou pravidelně navštěvovat: SeneCura SeniorCentrum Klamovka (na fotografii Mgr. Markéta Štěpaníková, aktivizační pracovnice seniorcentra, vlevo) přivítá jednou měsíčně děti z MŠ Podbělohorská (na fotografii paní ředitelka Mgr. Dagmar Trčková, vpravo).

SeniorCentrum Klamovka nabízí 56 lůžek v Domově pro seniory a 60 lůžek v Domově se zvláštním režimem. Svým klientům zajišťujeme péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Kromě zdravotní, ošetřovatelské a sociální péče zde nabízejí širokou škálu doplňkových služeb i bohatý výběr volnočasových aktivit. K aktivitám se od září přidá pravidelné setkávání s předškoláky z MŠ Podbělohorská, známé také jako „hrad Klamovka“.

Jak říká paní ředitelka Trčková z mateřské školy, mezigenerační setkávání perfektně doplňuje filozofii školky. „Snažíme se děti učit, že nejsou důležité pouze výkony, ale také a především povaha, ochota naslouchat a pomáhat ostatním. Ve školce děti sbírají body – tzv. klamčáky – za dobré skutky, pokud třeba menšímu kamarádovi pomohou dosáhnout na hračku nebo pofoukají někomu bolístku. Během návštěv v SeniorCentru chceme děti naučit, že pomáhat ostatním je dobré a udělá radost oběma stranám.“

Z financí projektu zakoupíme mimo jiné kinetický písek, masážní ježky a další nástroje pro procvičování jemné motoriky dětí i seniorů, nebo tzv. orfovy nástroje pro hudební setkání.

Konkrétní aktivity jsou zatím naplánovány do konce roku – v září proběhne společné pohybové cvičení, v říjnu hudební setkání, v listopadu tvořivá dílnička a v prosinci možná přijde i kouzelník.

Máme radost a těšíme se, co společně vymyslíme na rok 2020.