O projektu

Školková babička a dědeček

Propojujeme aktivní seniory, kteří mají rádi děti a chtějí s nimi trávit volný čas, s dětskými skupinami a mateřskými školami, které uvítají společné mezigenerační aktivity.

Senioři, kteří se do projektu zapojí, budou mít možnost navštěvovat jednotlivě nebo v malých skupinkách dětské skupiny, mateřské školy či jesličky a zůčastňovat se společných aktivit s dětmi.

Součástí projektu je navíc celá řada zajímavých akcí pro seniory, včetně společných setkání, procházek, přednášek a školení zaměřených na péči o malé děti, na poskytování první pomoci dětem a další témata dle zájmu seniorů.

Zapojit se může jakýkoli senior z Prahy. Docházet může do jedné z dětských skupin, které již jsou v projektu zapojené, nebo mu zkusíme domluvit spolupráci ve vybrané dětské skupině/školce v jeho blízkosti.

Zapojené dětské skupiny a školky aneb kde už máme babičku nebo dědečka

  1. Jesle Little Heroes mají babičku Danku (první návštěva, vyrábíme sluníčko)
  2. Maxíkova školka na Stodůlkách má babičku Gábinu
  3. Dětský klub Tamino má babičku Emílii
  4. Mateřšká škola Botička má babičku Jarku
  5. SmartKids mají dědečka Vladimíra (máme legraci)

 

Babičko, dědečku, pojďte si hrát

Propojujeme domovy pro seniory a další pobytová zařízení na straně jedné s dětskými skupinami a školkami na straně druhé. Naším cílem je pomoci k navázání mezigeneračních kontaktů i těm seniorům, kteří již nemohou docházet do školek, a naopak přivést děti k nim.

Spolupráce mezi domovem pro seniory a dětskou skupinou může být opět nastavena velmi individuálně dle potřeb a možností obou stran. Děti budou dle domluvy s domovem seniorů přicházet do domova důchodců na návštěvy a společné výtvarné, hudební či jiné aktivity. Vyvrcholením spolupráce bude vždy společná předvánoční akce – besídka či společné vystoupení dětí a seniorů v zapojeném domově.

Zapojit se může jakékoli pobytové zařízení z Prahy. Dejte nám vědět, že máte o mezigenerační aktivity zájem, a my Vám je pomůžeme zrealizovat.

 

Kontaktujte nás

    Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.