POŘÁDÁME: Infekční onemocnění – prevence a posilování imunitního systému

Kdy jindy než právě teď je potřeba se zajímat o své zdraví? Pořádáme online webinář s názvem Infekční onemocnění – prevence a posilování imunitního systému.
  • Co je to infekční onemocnění a jak se šíří?
  • Jaký je rozdíl mezi virovým a bakteriálním onemocněním?
  • Jakou roli hraje v těle imunitní systém a jak funguje při tom, když onemocníme infekčním onemocněním?
  • Jaká je vhodná prevence těchto onemocnění?
  • Jaká hygienická pravidla je potřeba dodržovat?
  • Proč se používá rouška/respirátor a jak o ně správě pečovat?
Na tyto dotazy odpoví Mgr. Pavlína Miltová, lektorka zabývající se dlouhodobě problematikou zdraví

Kdy? ve středu 7.4.2021 od 18:00

Kde? online na platformě ZOOM (viz níže)

Webinář je určen převážně pro seniory zapojené do projektu 2generace, vzhledem k online formě je ale počet účastníků neomezený a připojit se tak může úplně každý. Pořádání webináře zdarma nám umožňuje grant z ESF prostřednictvím OP Praha – pól růstu ČR (projekt Podpora seniorů prostřednictvím mezigeneračních setkávání). 

Jak bude program probíhat?

Program bude probíhat, na platformě Zoom (detaily programu viz níže). Pro všechny aktivity je nastaven jednotný systém přihlášení:

  • přímý link: KLIKNĚTE ZDE
  • nebo přihlášení pomocí č. schůzky a hesla: Meeting ID/číslo schůzky: 531 675 3853 Passcode/heslo: 111

Pro první přístup do aplikace Zoom je potřeba udělat pár jednoduchých kroků viz níže a ideálně si i stáhnutou aplikaci (ale není to nezbytné). Pokud máte s připojením problém, zkuste požádat někoho v rodině, příp. zkuste zavolat Hanku Čepovou, tel.: 603 852 740.

Informace o tom, jak se k programu připojit najdete níže. I když to vypadá na první pohled složitě, věřte, že složité se to může jevit pouze napoprvé 🙂 Podrobnější návod najdete na konci článku.

Co musíte  udělat, abyste se mohli připojit na platformu Zoom?

Od podzimu 2020 je změněn (zjednodušen) způsob přihlašování do ZOOMu. Při prvním přihlášení:

Pokud máte link (viz. výše), stačí na něj kliknout, budete přesměrování na stránky ZOOMu (otvírá se v novém okně, musíte s tím souhlasit). Tam dejte (pouze při prvním přihlášení) přijmout (I Agree) podmínky (privacy policy), zadejte své jméno, které chcete aby se v ZOOMu zobrazovalo (name) a povolte, pokud máte kameru, spuštění videa (join video).  Když vstoupíte do virtuální místnosti, musíte povolit přístup k mikrofonu a zvuku (join audio).

Aplikaci není nutné stahovat, ale je to doporučeno. Na PC/notebooku vám prohlížeč nabídne stažení aplikace, tzv. klienta automaticky (Zoom Client for Meetings – download application), na tabletech a telefonech záleží na tom, na jakém systému běží. Pak je třeba aplikaci stáhnout z Obchod Play u zařízení běžícím na Androidu, nebo z AppStore pro Apple.

Mám zájem o tuto akci a nevím, jak se připojit

    Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.