POŘÁDÁME: První pomoc (nejen) dětem

Ve spolupráci s Právě teď o. p. s. a společností PM Educa pořádáme online webinář s názvem První pomoc (nejen) dětem.

Obsah webináře:

  • vybavení domácí lékárničky, aneb co by nemělo v lékárničce chybět
  • integrovaný záchranný systém (IZS), komunikace s IZS
  • základy resuscitace, dušení cizím tělesem, bezvědomí, srdeční masáž, správné provádění kardiopulmonální resuscitace
  • správné ošetření nejčastějších úrazů (krvácející rány na hlavě, v obličejové části hlavy, odřeniny, masivní krvácení, zlomeniny horních i dolních končetin)
  • první pomoc při úrazech hlavy (otevřená a zavřená poranění hlavy)
  • první pomoc u náhlých stavů – píchnutí hmyzem (vosou, včelou), anafylaktický šok, astma bronchiale, epilepsie, hypoglykémie, hyperglykémie, hysterie

Přijďte se naučit nebo zopakovat základní postupy v první pomoci a zkontrolovat si, jak máte vybavenou svojí domácí lékárničku!

Webinář vede Mgr. Pavlína Miltová.

Kdy? ve středu 23.6.2021 od 17:00 do 19:00

Kde? online na platformě ZOOM (viz níže)

Webinář je určen převážně pro seniory zapojené do projektu 2generace, vzhledem k online formě je ale počet účastníků neomezený a připojit se tak může úplně každý. Pořádání webináře zdarma nám umožňuje grant z ESF prostřednictvím OP Praha – pól růstu ČR (projekt Podpora seniorů prostřednictvím mezigeneračních setkávání). 

Jak bude program probíhat?

Program bude probíhat, na platformě Zoom (detaily programu viz níže). Pro všechny aktivity je nastaven jednotný systém přihlášení:

  • přímý link: KLIKNĚTE ZDE
  • nebo přihlášení pomocí č. schůzky a hesla: Meeting ID/číslo schůzky: 531 675 3853 Passcode/heslo: 111

Pro první přístup do aplikace Zoom je potřeba udělat pár jednoduchých kroků viz níže a ideálně si i stáhnutou aplikaci (ale není to nezbytné). Pokud máte s připojením problém, zkuste požádat někoho v rodině, příp. zkuste zavolat Hanku Čepovou, tel.: 603 852 740.

Informace o tom, jak se k programu připojit najdete níže. I když to vypadá na první pohled složitě, věřte, že složité se to může jevit pouze napoprvé 🙂 Podrobnější návod najdete na konci článku.

Co musíte  udělat, abyste se mohli připojit na platformu Zoom?

Od podzimu 2020 je změněn (zjednodušen) způsob přihlašování do ZOOMu. Při prvním přihlášení:

Pokud máte link (viz. výše), stačí na něj kliknout, budete přesměrování na stránky ZOOMu (otvírá se v novém okně, musíte s tím souhlasit). Tam dejte (pouze při prvním přihlášení) přijmout (I Agree) podmínky (privacy policy), zadejte své jméno, které chcete aby se v ZOOMu zobrazovalo (name) a povolte, pokud máte kameru, spuštění videa (join video).  Když vstoupíte do virtuální místnosti, musíte povolit přístup k mikrofonu a zvuku (join audio).

Aplikaci není nutné stahovat, ale je to doporučeno. Na PC/notebooku vám prohlížeč nabídne stažení aplikace, tzv. klienta automaticky (Zoom Client for Meetings – download application), na tabletech a telefonech záleží na tom, na jakém systému běží. Pak je třeba aplikaci stáhnout z Obchod Play u zařízení běžícím na Androidu, nebo z AppStore pro Apple.