POŘÁDÁME: Trénuj mysl, trénuj tělo, aby zdraví vydrželo

Pravidelný pohyb vám nezajistíme, zvláště v současné uzávěře obcí a během trvajících omezení, alespoň vám tedy přinášíme potravu pro mozek. Pořádáme dva zábavné trénování paměti cílené na procvičení mozku a paměti a udržení zdraví a kondice v pokročilém věku.

Kdy:
  • V pondělí 15.3. od 17 do 18 hod. – Evropou křížem krážem s Paměťářem
  • V pondělí 29.3. od 17 do 18 hod. – Zábavný trénink paměti s využitím paměťových technik

Kde: online prostřednictvím platformy ZOOM (viz níže)

Pro koho: pro každého, kdo si chce zábavnou formou procvičit šedé závity mozkové

Cyklus probíhá ve spolupráci s organizací Právě teď!, o. p. s., která jako jedna z prvních převedla své aktivity (nejen) pro seniory do online podoby. Webináře pořádáme zdarma díky grantu z ESF prostřednictvím OP Praha – pól růstu ČR – projekt Podpora seniorů prostřednictvím mezigeneračních setkávání.

Jak bude program probíhat?

Program bude probíhat, na platformě Zoom (detaily programu viz níže). Pro všechny aktivity je nastaven jednotný systém přihlášení:

  • přímý link: KLIKNĚTE ZDE
  • nebo přihlášení pomocí č. schůzky a hesla: Meeting ID/číslo schůzky: 531 675 3853 Passcode/heslo: 111

Pro první přístup do aplikace Zoom je potřeba udělat pár jednoduchých kroků viz níže a ideálně si i stáhnutou aplikaci (ale není to nezbytné). Pokud máte s připojením problém, zkuste požádat někoho v rodině, příp. zkuste zavolat Hanku Čepovou, tel.: 603 852 740.

Informace o tom, jak se k programu připojit najdete níže. I když to vypadá na první pohled složitě, věřte, že složité se to může jevit pouze napoprvé 🙂 Podrobnější návod najdete na konci článku.

 

Co musíte  udělat, abyste se mohli připojit na platformu Zoom?

Od podzimu 2020 je změněn (zjednodušen) způsob přihlašování do ZOOMu. Při prvním přihlášení:

Pokud máte link (viz. výše), stačí na něj kliknout, budete přesměrování na stránky ZOOMu (otvírá se v novém okně, musíte s tím souhlasit). Tam dejte (pouze při prvním přihlášení) přijmout (I Agree) podmínky (privacy policy), zadejte své jméno, které chcete aby se v ZOOMu zobrazovalo (name) a povolte, pokud máte kameru, spuštění videa (join video).  Když vstoupíte do virtuální místnosti, musíte povolit přístup k mikrofonu a zvuku (join audio).

Aplikaci není nutné stahovat, ale je to doporučeno. Na PC/notebooku vám prohlížeč nabídne stažení aplikace, tzv. klienta automaticky (Zoom Client for Meetings – download application), na tabletech a telefonech záleží na tom, na jakém systému běží. Pak je třeba aplikaci stáhnout z Obchod Play u zařízení běžícím na Androidu, nebo z AppStore pro Apple.