Akce projektu 2 generace: první čtvrtletí roku 2020

23. ledna 2020 od 9:30 do 11:00: Jak číst dětem poutavě

Ve spolupráci s dobrovolnickou organizací Letokruh.eu pořádáme pod vedením herečky a dabérky Kláry Kuklové workshop pro všechny, kteří rádi předčítají dětem.

Jak pracovat s hlasem, aby vaše čtení bylo pro děti srozumitelné i zábavné?
Potřebujete se zbavit trémy před vaším prvním čtením pro děti nebo si jen rádi připomenete techniky správného dýchání a péče o hlasivky?
Přijďte se naučit a vyzkoušet správnou techniku čtení dětem!

4. února 2020 od 8:30 do 10:00: Jak začlenit dobrovolníka do Vaší organizace

Workshop je určen pro mateřské školky a dětské skupiny, které pracují ve své organizaci s dobrovolníkem. Setkání je určeno ředitelům/ředitelkám, učitelům/učitelkám,  chůvám, vychovatelkám a jiným pracovníkům mateřských škol či dětských skupin, kteří mají ve své organizaci dobrovolníka nebo o něm teprve uvažují. Kurz je určen i těm, kteří se nejprve chtějí seznámit s přínosy dobrovolnické činnosti ve školské oblasti.

Cílem tohoto kurzu je pozvednutí úrovně dobrovolnictví a přiblížení dobrovolníka zaměstnancům tak, aby jejich vzájemná spolupráce byla pro obě strany příjemná a účelná. Dozvíte se jak zacházet s dobrovolníkem, aby jeho přínos pro vaši organizaci byl co nejefektivnější, jak si dobrovolníka co nejdéle udržet, ale také možnosti jeho uplatnění.

Rádi zodpovíme vaše dotazy týkající se dobrovolnictví a poradíme jak s dobrovolníkem získat pro svůj tým „parťáka“, který bude pro vás a vaše děti nepostradatelný.

26. února 2020 od 14:00 do 18:00: První pomoc dětem

Kurz první pomoci pořádáme ve spolupráci s Českým červeným křížem. Kurz je zaměřen na poskytování první pomoci dětem v předškolním věku.

Fotografie z minulého kurzu můžete najít na našem webu zde.

 

3. března 2020 od 10:00 do 12:00: Vývoj a výchova dítěte v předškolním věku

Přednáška psycholožky Ilony Špaňhelové, autorky několika publikací na téma dětské psychologie, Slovníku dětského světa a Průvodce dětským světem. Přednáška je určena pro zájemce o mezigenerační setkávání z řad zaměstnanců školek a dětských skupin, rodičů malých dětí i seniorů – dobrovolníků nebo zájemců o dobrovolnictví.

 

Akce jsou zdarma.

Místem konání jsou Jesle Little Heroes, Na Podkovce 20, Praha 4 – Podolí.

Přihlaste se na jednom z následujících kontaktů:

Štěpánka Mašlárová, stepanka.maslarova@gmail.com, 734 570 434
Katka Karbanová, katka@letokruh.eu, 603 483 487

Jak se k nám dostanete?